меню закрити
Для людей з вадами зору
Розмір шрифту
А
А
А
Колір сайту
Стандартний
контрасний
Інверсія
Синій
Коричневий
ЗАКРИТИ
Що таке сльоза

Що таке сльоза

Гілайс Гілайс КЕА Синдром сухого ока
30.05.2022

Сльоза - це прозора, стерильна рідина, що складається на 99% з води і 1% органічних і неорганічних речовин.

Слізна рідина виділяється великою слізною залозою і безліччю дрібних слізних залоз (залози Хенле, Манца, Вольфрінга, Краузе, Молля), які розташовані в слизовій ока – кон’юнктиві. Достатнє і постійне зволоження поверхні ока сльозою необхідно для підтримки здоров'я і комфорту ваших очей і гарного зору. Сльоза омиває поверхню ока, зволожує її, змиває пил, сторонні частинки і мікроорганізми, які можуть пошкодити рогівку і привести до інфекційного ураження очей.

Сльоза тече у внутрішній кут ока до слізних точок, потім через слізний канал надходить в носовий канал, який відкривається в носовій порожнині. Це звичайний спосіб відтоку слізної рідини. У разі надлишкового вироблення (при плачі, наприклад) або в разі порушення відтоку на будь-якій ділянці цього шляху (обструкція, закупорка слізного каналу) сльоза починає виливатися з очей.

На поверхні ока сльоза утворює слізну плівку, що складається з 3 шарів: зовнішнього - ліпідного, середнього - водянистого і внутрішнього - муцину (слиз). Жировий компонент виробляється мейбомієвоми залозами повік, водянистий компонент виробляється слізними залозами, компонент муцину виробляється келихоподібними клітинами кон'юнктиви.

Ліпідний шар сльози запобігає випаровуванню основного водянистого шару. Водянистий шар бере участь в живленні очної поверхні, видаляє продукти життєдіяльності, забезпечує антибактеріальний захист, видаляє сторонні частинки. Муцин (слизовий) шар, завдяки своїм гідрофільним властивостям, рівномірно розподіляє сльозу на поверхні ока.

Кожен шар виконує важливу функцію в підтримці цілісності слізної плівки на поверхні ока, відсутність будь-якого з цих шарів може привести до симптомів сухості очей.

sloza

При розвитку ССО може відбуватися:

  • недостатня виробка сліз;
  • неспроможність слізної плівки на поверхні ока;
  • поєднання цих факторів.

В даний час сухість очей вражає велику кількість людей і є однією з найпоширеніших причин звернення до офтальмологічних консультацій.

Серед продукції Київського вітамінного заводу є краплі Гілайс, які містять у складі гіалуронат натрію 0,4% та офтальмологічна ізотонічна мазь Гілайс КЕА, дія яких спрямована на зволоження очей та стабілізацію слізної плівки.

Детальніше
gilays-right-left
ГІЛАЙС®
флакон 10 мл

Розчин офтальмологічний для зволоження та захисту очей з гіалуроновою кислотою.

Детальніше
gilays-kea-right
ГІЛАЙС®КЕА
очна мазь

Офтальмологічна мазь для тривалого зволоження очей при синдромі сухого ока та нічного лагофтальму.

Гілайс Гілайс КЕА Синдром сухого ока
30.05.2022