меню закрити
Для людей з вадами зору
Розмір шрифту
А
А
А
Колір сайту
Стандартний
контрасний
Інверсія
Синій
Коричневий
ЗАКРИТИ
Профілактика та ліківання синдрому сухого ока

Профілактика та ліківання синдрому сухого ока

Гілайс Гілайс КЕА Лікування Синдром сухого ока
07.06.2022

Якщо у хворого вже розвинувся ССО, то, як правило, це вже незворотній процес, тому лікування будується навколо контролю симптомів і запобігання пошкодження поверхні.

Пацієнту необхідно переглянути свій спосіб життя:

  • не носити контактні лінзи довше, ніж рекомендовано виробником;
  • припинити застосування препаратів з потенційно токсичною ефективністю (краплі з консервантами);
  • стежити за тим, щоб рівень вологості в приміщенні був достатнім;
  • частіше кліпати під час читання, перегляду телевізора або роботи за комп'ютером;
  • розташувати екран так, щоб він був нижче рівня очей.

Цікаво, що при носінні гарнітури віртуальної реальності товщина ліпідного шару і стійкість слізної плівки стає краще, ніж при використанні звичайного настільного комп'ютера.

Сильна сухість очей у курців електронних сигарет і вейперів вказує на потенційну шкоду пари електронних сигарет і вейпів по відношенню до очей. Вони погіршують якість слізної плівки, саме тому синдром сухого ока стає помірним або важким. Крім пари, на слізну плівку впливають небезпечні складові вейпа.

На якість сліз впливає і індекс маси тіла. Як показало недавнє дослідження, якість сліз у людей з високим індексом маси тіла була нижчою, ніж у людей з нормальною вагою. Тому правильне харчування може знизити ризик розвитку метаболічних порушень в організмі, а, отже, і синдром сухого ока.

Лікування сухості очей

Оскільки багато факторів сприяють виникненню ССО (вплив навколишнього середовища, спосіб життя людини, різні захворювання очей), основою для лікування цього стану є в першу чергу з'ясування причини його виникнення. Залежно від ступеня прояву ССО рекомендується відповідна терапія.

Для більшості людей з легкими проявами сухості досить усунути несприятливі фактори навколишнього середовища (наприклад, установка зволожувачів/очищувачів повітря в приміщеннях), корекція харчування (рясне пиття), дотримання гігієнічних заходів при роботі з комп'ютером.

На щастя, існують ефективні методи лікування хронічної сухості очей. У багатьох випадках регулярне використання замінника слізної рідини, а також незначні зміни в поведінці (наприклад, часті перерви під час роботи за комп'ютером) можуть значно зменшити симптоми сухості очей.

У деяких випадках спеціаліст може призначити рецептурні ліки для очей та амбулаторне лікування, щоб допомогти вашому організму виробляти і виділяти більше сліз, зменшуючи подразнення очей і запалення.

У зв'язку з тим, що це хронічне захворювання, лікування сухості очей буде тривалим. Крім того, воно буде призначене після індивідуальної оцінки кожного випадку і вивчення загального стану пацієнта.

Лікування, призначене пацієнтам з сухістю очей, зазвичай включає:

  • Правильна гігієна очей. Це виключає зайві виділення, які можуть викликати інші супутні захворювання очей (блефарит).
  • Використання штучних сліз. Такий вид лікування допоможе зберегти поверхню ока вологою. Перевага віддається безконсервантним формам сльозозамінних крапель.

При сильно виражених проявах рекомендуються більш щільні форми штучних сліз у вигляді гелів (важливо пам'ятати, що через властивості цих препаратів зір може бути розмитий в перші хвилини застосування, це ускладнює їх використання, наприклад, за кермом). Також використовуються спеціальні крихітні офтальмологічні вставки гідроксипропілцелюлози для нижньої повіки, які поступово розчиняються в оці протягом дня, стабілізуючи і потовщуючи власну слізну плівку.

Серед продукції Київського вітамінного заводу є краплі Гілайс, які містять у складі гіалуронат натрію 0,4% та офтальмологічна ізотонічна мазь Гілайс КЕА.

Детальніше
gilays-right-left
ГІЛАЙС®
флакон 10 мл

Розчин офтальмологічний для зволоження та захисту очей з гіалуроновою кислотою.

Детальніше
gilays-kea-right
ГІЛАЙС®КЕА
очна мазь

Офтальмологічна мазь для тривалого зволоження очей при синдромі сухого ока та нічного лагофтальму.

Гілайс Гілайс КЕА Лікування Синдром сухого ока
07.06.2022