меню закрити
Для людей з вадами зору
Розмір шрифту
А
А
А
Колір сайту
Стандартний
контрасний
Інверсія
Синій
Коричневий
ЗАКРИТИ

Онлайн-тести для перевірки зору

Короткозорість або далекозорість або емметропія (норма)?

Дуохромний тест – вказаний тест дозволяє визначити який у вас зір: короткозорість, далекозорість або еметропія (норма).

234x200_01

Проведіть тест одного, а потім другого ока.
Подивіться, на якому фоні літери видно яскравіше, чіткіше, темніше?
При нормальному зорі букви з обох сторін буде видно однаково чітко.
При короткозорості чіткіше видно букви на червоному фоні. При далекозорості – на зеленому.

Увага! Дана перевірка є приблизним тестом і не може свідчити про наявність або відсутність у Вас будь-якого захворювання. Точний діагноз може встановити лише лікар-офтальмолог після діагностичного обстеження в спеціалізованому медичному центрі!

Тест на астигматизм

Астигматизм – це захворювання, яке пов’язане з аномальними процесами рефракції очей, які часто супроводжують розвиток короткозорості або далекозорості. При астигматизмі переломлення в рогівці в різних площинах відбувається неоднаково (десь більше, десь менше). Серед симптомів астигматизму можна виділити різке зниження зору або ж порушення зору (роздвоєння предметів або їх сильне викривлення, швидка втома очей, сильний головний біль).

astigm1

Для виконання тесту відійдіть на 2-4 кроки від монітора, закрийте одне око і подивіться на малюнок (потім виконайте тест для іншого ока). Якщо Вам здається, що деякі з ліній темніші, ніж інші, або, навпаки, більш розпливчасті, Вам необхідна консультація офтальмолога.

astigm2

У монітора закрийте одне око і подивіться на малюнок (потім виконайте тест для іншого ока). Якщо Ви не бачите ці квадрати однаково чорними, якщо один і більше квадратів виглядають сірими, це може бути ознакою астигматизму.

astigm3

У зірки Сіменса чорні промені на білому тлі збігаються від периферії до центру. Якщо чіткість зору неідеальна, то, не доходячи до центру, промені розпливаються і починають перекриватися між собою. На дуже короткій ділянці вони можуть, як би злитися з фоном. Однак у міру подальшого просування до центру промені раптом знову чітко видно. При цьому зображення перетворюється як би в свій негатив. На місці чорного променя виявляється білий фон, а на місці білого тла – чорний промінь. По ходу променів подібна інверсія може відбуватися кілька разів.

Люди з хорошим зором можуть спостерігати цей ефект, якщо піднесуть картинку дуже близько до очей. На великому ж відстані від картинки промені для них будуть зливатися в суцільну сіру масу (через обмежену роздільної здатності сітківки). Якщо людина зі стовідсотковим зором розглядає наведену картинку з п’яти метрів, то промені починають зливатися в точності на половині своєї довжини, тобто коли до центру залишається 2,5 см (при повній довжині променя 5,0 см).

Зірка Сіменса дає прекрасну можливість поспостерігати, що гострота зору постійно змінюється, причому ці зміни частково підкоряються вольовому контролю.

Якщо очей астігматічен, то межа чіткої видимості променів є не окружність, а еліпс (або навіть може мати більш складну форму).

Увага! Дана перевірка є приблизними тестом і не може свідчити про наявність або відсутність у Вас будь-якого захворювання. Точний діагноз ставиться тільки лікарем-офтальмологом після діагностичного обстеження в спеціалізованому медичному центрі!

Тест на визначення макулодистрофії. Тест Амслера.

Цей тест дозволяє виявити одне з найбільш небезпечних очних захворювань – патологію центральної частини сітківки. Виконуйте його якомога частіше, для перевірки зору та виявлення перших симптомів макулярної дегенерації сітківки.

Якщо Ви користуєтеся окулярами або контактними лінзами, проводьте тест в них. Малюнок повинен знаходитися приблизно на відстані 30 см від Ваших очей. Закрийте одне око рукою, а другим кілька секунд дивіться на чорну крапку в центрі. Потім повторіть те ж для другого ока. Якщо все лінії сітки рівні і немає ні викривлень, ні сірих плям, то Ваша центральна область сітківки в нормі. При виявленні змін, зверніться до лікаря-офтальмолога, оскільки це може свідчити про патологічні зміни в центральній частині сітківки.

amsler-test
amsler_norma21
1. Нормальний зір
amsler_pat2
2. Зір при макулодистрофії

Увага! Дана перевірка є приблизним тестом і не може свідчити про наявність або відсутність у Вас будь-якого захворювання. Точний діагноз може встановити лише лікар-офтальмолог після діагностичного обстеження в спеціалізованому медичному центрі!